RC0201FR-0712K7L
Mfr.Part #
RC0201FR-0712K7L
Description
RES 12.7K OHM 1% 1/20W 0201
Voltage - Rated :
25V
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Power Rating :
50mW
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Resistance :
12.7kOhm
Max Power Dissipation :
50mW
Tolerance :
±1%
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C