RC0201FR-0712K4L
Mfr.Part #
RC0201FR-0712K4L
Description
RES 12.4K OHM 1% 1/20W 0201
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.05W
ECCN Code :
EAR99
Published :
Military Standard :
Not
Power Rating :
50mW
Resistance :
12.4kOhm
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Factory Lead Time :
24 Weeks
Voltage - Rated :
25V
Depth :
300μm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RC0201FR-0712K4L
YAGEO RC0201FR-0712K4L
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RC Series, Thick Film, 12.4kOhm, 0.05W 1/20W, ±1%, -55°C~125°C