RC0201DR-073K09L
Mfr.Part #
RC0201DR-073K09L
Description
RES 3.09K OHM 0.5% 1/20W 0201
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.05W
Height :
254μm
Max Power Dissipation :
50mW
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Resistance :
3.09kOhm
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm