RC0201DR-0734R8L
Mfr.Part #
RC0201DR-0734R8L
Description
RES 34.8 OHM 0.5% 1/20W 0201
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Max Power Dissipation :
50mW
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Height :
254μm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
34.8Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.05W
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm