RC0100JR-072R7L
Mfr.Part #
RC0100JR-072R7L
Description
RES 2.7 OHM 5% 1/32W 01005
Height Seated (Max) :
0.006 0.15mm
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
2.7Ohm
Factory Lead Time :
24 Weeks
Temperature Coefficient :
-200/ +600ppm/°C
Max Power Dissipation :
30mW
Power (Watts) :
0.03W 1/32W
Size / Dimension :
0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
Datasheets
RC0100JR-072R7L
YAGEO RC0100JR-072R7L
RC Series, Thick Film, 2.7Ohm, 0.03W 1/32W, ±5%, -55°C~125°C