RC0100JR-0727KL
Mfr.Part #
RC0100JR-0727KL
Description
RES 27K OHM 5% 1/32W 01005
Power (Watts) :
0.03W 1/32W
Case Code (Imperial) :
1005
Published :
2010
Max Power Dissipation :
30mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.006 0.15mm
Resistance :
27kOhm
Factory Lead Time :
33 Weeks
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±5%
Datasheets
RC0100JR-0727KL
YAGEO RC0100JR-0727KL
RC Series, Thick Film, 27kOhm, 0.03W 1/32W, ±5%, -55°C~125°C