RC0100JR-071R6L
Mfr.Part #
RC0100JR-071R6L
Description
RES 1.6 OHM 5% 1/32W 01005
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Power Dissipation :
30mW
Tolerance :
±5%
Resistance :
1.6Ohm
Size / Dimension :
0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
Power (Watts) :
0.03W 1/32W
Height Seated (Max) :
0.006 0.15mm
Factory Lead Time :
24 Weeks
Temperature Coefficient :
-200/ +600ppm/°C
Datasheets
RC0100JR-071R6L
YAGEO RC0100JR-071R6L
RC Series, Thick Film, 1.6Ohm, 0.03W 1/32W, ±5%, -55°C~125°C