RC0100JR-071K5L
Mfr.Part #
RC0100JR-071K5L
Description
RES 1.5K OHM 5% 1/32W 01005
Size / Dimension :
0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Resistance :
1.5kOhm
Height Seated (Max) :
0.006 0.15mm
Factory Lead Time :
33 Weeks
Power (Watts) :
0.03W 1/32W
Max Power Dissipation :
30mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
RC0100JR-071K5L
YAGEO RC0100JR-071K5L
RC Series, Thick Film, 1.5kOhm, 0.03W 1/32W, ±5%, -55°C~125°C