RC0100JR-07130RL
Mfr.Part #
RC0100JR-07130RL
Description
RES 130 OHM 5% 1/32W 01005
Max Power Dissipation :
30mW
Resistance :
130Ohm
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
0.03W 1/32W
Size / Dimension :
0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
Height Seated (Max) :
0.006 0.15mm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
RC0100JR-07130RL
YAGEO RC0100JR-07130RL
RC Series, Thick Film, 130Ohm, 0.03W 1/32W, ±5%, -55°C~125°C