RC0100FR-079R53L
Mfr.Part #
RC0100FR-079R53L
Description
RES 9.53 OHM 1% 1/32W 01005
Resistance :
9.53Ohm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
-200/ +600ppm/°C
Power (Watts) :
0.03W 1/32W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
33 Weeks
Size / Dimension :
0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
Height Seated (Max) :
0.006 0.15mm
Datasheets
RC0100FR-079R53L
YAGEO RC0100FR-079R53L
RC Series, Thick Film, 9.53Ohm, 0.03W 1/32W, ±1%, -55°C~125°C