RC0100FR-078R66L
Mfr.Part #
RC0100FR-078R66L
Description
RES 8.66 OHM 1% 1/32W 01005
Tolerance :
±1%
Resistance :
8.66Ohm
Temperature Coefficient :
-200/ +600ppm/°C
Power (Watts) :
0.03W 1/32W
Factory Lead Time :
33 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Power Dissipation :
30mW
Height Seated (Max) :
0.006 0.15mm
Size / Dimension :
0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
Case Code (Metric) :
Datasheets
RC0100FR-078R66L
YAGEO RC0100FR-078R66L
RC Series, Thick Film, 8.66Ohm, 0.03W 1/32W, ±1%, -55°C~125°C