RC0100FR-077R5L
Mfr.Part #
RC0100FR-077R5L
Description
RES 7.5 OHM 1% 1/32W 01005
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Power Dissipation :
30mW
Power (Watts) :
0.03W 1/32W
Temperature Coefficient :
-200/ +600ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.006 0.15mm
Published :
Resistance :
7.5Ohm
Factory Lead Time :
33 Weeks
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
Datasheets
RC0100FR-077R5L
YAGEO RC0100FR-077R5L
RC Series, Thick Film, 7.5Ohm, 0.03W 1/32W, ±1%, -55°C~125°C