RC0100FR-072K1L
Mfr.Part #
RC0100FR-072K1L
Description
RES 2.1K OHM 1% 1/32W 01005
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Power Dissipation :
30mW
Power (Watts) :
0.03W 1/32W
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Resistance :
2.1kOhm
Factory Lead Time :
24 Weeks
Height Seated (Max) :
0.006 0.15mm
Case Code (Imperial) :
Datasheets
RC0100FR-072K1L
YAGEO RC0100FR-072K1L
RC Series, Thick Film, 2.1kOhm, 0.03W 1/32W, ±1%, -55°C~125°C