RC0100FR-0720R5L
Mfr.Part #
RC0100FR-0720R5L
Description
RES 20.5 OHM 1% 1/32W 01005
Height Seated (Max) :
0.006 0.15mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.03W 1/32W
Size / Dimension :
0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
Max Power Dissipation :
30mW
Resistance :
20.5Ohm
Datasheets
RC0100FR-0720R5L
YAGEO RC0100FR-0720R5L
RC Series, Thick Film, 20.5Ohm, 0.03W 1/32W, ±1%, -55°C~125°C