RC0100FR-0712R1L
Mfr.Part #
RC0100FR-0712R1L
Description
RES 12.1 OHM 1% 1/32W 01005
Resistance :
12.1Ohm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±1%
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.006 0.15mm
Power (Watts) :
0.03W 1/32W
Max Power Dissipation :
30mW
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Size / Dimension :
0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
Datasheets
RC0100FR-0712R1L
YAGEO RC0100FR-0712R1L
RC Series, Thick Film, 12.1Ohm, 0.03W 1/32W, ±1%, -55°C~125°C