RACD20-500-LP
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RACD20-500-LP
Manufacturer
RECOM Power
Description
LED DRIVER CC AC/DC 2-40V 500MA
Stock
19
In Stock :
19
Manufacturer :
RECOM Power
Product Category :
Output Current :
500mA
Output Power :
20 W
Current Rating :
0 → 500mA
Voltage Rating :
264V AC
Width :
50 mm
Input Voltage :
198 → 264 V ac
Configuration :
Enclosed
Mounting Style :
Chassis Mount
Minimum Operating Temperature :
- 20 C
Operation Mode :
Constant Current (CC)
Maximum Output Power :
20W
Maximum Operating Temperature :
+ 45 C
Dimming :
Without Dimming
Height :
13 mm
Primary Type :
AC-DC
Number of Outputs :
1
Length :
128 mm
Power Dissipation :
800mW
Output Voltage :
2 → 40V dc