RA73F2A110RBTDF
Mfr.Part #
RA73F2A110RBTDF
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
RA73F 2A 110R 0.1% 1K RL
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Ratings :
Power (Watts) :
1W
Resistance :
110 Ohms
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
25ppm/°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Height - Seated (Max) :
0.023" (0.58mm)
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Datasheets
RA73F2A110RBTDF
RA73 Series, Thin Film, 110 Ohms, 1W, ±0.1%, -55°C ~ 155°C