RA73F1J4K64BTDF
Mfr.Part #
RA73F1J4K64BTDF
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Description
RA73F 1J 4K64 0.1% 1K RL
Tolerance :
0.1 %
Height - Seated (Max) :
0.023 (0.58mm)
Product Category :
Thin Film Resistors - SMD
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Failure Rate :
Type :
Aluminum Nitride Resistor
Product Type :
Thin Film Resistors
Voltage Rating :
75 V
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package :
Product :
Precision Resistors Thin Film SMD
Power Rating :
500 mW (1/2 W)
Package :
Tape and Reel (TR)
Maximum Operating Temperature :
+ 155 C
Height :
0.43 mm
Termination Style :
SMD/SMT
Resistance :
4.64 kOhms
Technology :
Thin Film
Size / Dimension :
0.061 L x 0.031 W (1.55mm x 0.80mm)
2
Subcategory :
Resistors
Packaging :
Reel
Length :
1.55 mm
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
RoHS :
Details
25 PPM / C
Mounting Style :
PCB Mount
Composition :
Thin Film
Width :
0.8 mm
TE Connectivity
Brand :
TE Connectivity / Holsworthy
Datasheets
RA73F1J4K64BTDF
RA73 Series, Thin Film, 4.64 kOhms, 0.5W, 1/2W, 0.1 %, -55°C ~ 155°C