RA73F1J4K42BTDF
Mfr.Part #
RA73F1J4K42BTDF
Description
RA73F 1J 4K42 0.1% 1K RL
Height - Seated (Max) :
0.023" (0.58mm)
Temperature Coefficient :
25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
4.42 kOhms
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Size / Dimension :
0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Datasheets
RA73F1J4K42BTDF
RA73 Series, Thin Film, 4.42 kOhms, 0.5W, 1/2W, ±0.1%, -55°C ~ 155°C