RA73F1J442RBTDF
Mfr.Part #
RA73F1J442RBTDF
Description
RA73F 1J 442R 0.1% 1K RL
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Resistance :
442 Ohms
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Supplier Device Package :
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient :
25ppm/°C
Height - Seated (Max) :
0.023" (0.58mm)
Datasheets
RA73F1J442RBTDF
RA73 Series, Thin Film, 442 Ohms, 0.5W, 1/2W, ±0.1%, -55°C ~ 155°C