RA73F1J1K78BTDF
Mfr.Part #
RA73F1J1K78BTDF
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Description
RA73F 1J 1K78 0.1% 1K RL
Resistance :
1.78 kOhms
Ratings :
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension :
0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Tolerance :
±0.1%
Height - Seated (Max) :
0.023" (0.58mm)
Temperature Coefficient :
25ppm/°C
Failure Rate :
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Datasheets
RA73F1J1K78BTDF
RA73 Series, Thin Film, 1.78 kOhms, 0.5W, 1/2W, ±0.1%, -55°C ~ 155°C