RA73F1J1K74BTD
Mfr.Part #
RA73F1J1K74BTD
Description
RA73F 1J 1K74 0.1% 5K RL
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Height - Seated (Max) :
0.023" (0.58mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Temperature Coefficient :
25ppm/°C
Package :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Features :
Resistance :
1.74 kOhms
Supplier Device Package :
Datasheets
RA73F1J1K74BTD
TE Connectivity AMP Connectors RA73F1J1K74BTD
RA73 Series, Thin Film, 1.74 kOhms, 0.5W, 1/2W, ±0.1%, -55°C ~ 155°C