RA73F1J18K7BTDF
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RA73F1J18K7BTDF
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RA73F 1J 18K7 0.1% 1K RL
Manufacturer :
TE Connectivity AMP Connectors
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Features :
Failure Rate :
Temperature Coefficient :
25ppm/°C
Composition :
Thin Film
Height - Seated (Max) :
0.023" (0.58mm)
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension :
0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Number of Terminations :
2
Supplier Device Package :
Series :
RA73
Tolerance :
±0.1%
Product Status :
Active
Package :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
18.7 kOhms
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Ratings :
Datasheets
RA73F1J18K7BTDF
RA73 Series, Thin Film, 18.7 kOhms, 0.5W, 1/2W, ±0.1%, -55°C ~ 155°C