RA012085BB50038BJ1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RA012085BB50038BJ1
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Nonstandard, Tabbed
Datasheet
Download
Description
CAP CER 50PF 2KV NONSTND
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Mount :
Panel
Published :
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Package / Case :
Nonstandard, Tabbed
Factory Lead Time :
17 Weeks
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Capacitance :
50pF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Bulk
Voltage - Rated :
2000V 2kV
Mounting Type :
Chassis Mount
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.472Dia 12.00mm
50pF 2000V 2kV Ceramic Capacitor ±20% 0.472Dia 12.00mm -55°C~100°C Chassis Mount Nonstandard, Tabbed
RA012085BB50038BJ1 Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.472Dia 12.00mm.
RA012085BB50038BJ1 Features
a size/dimension of 0.472Dia 12.00mm