R75PD1330Z340J
Mfr.Part #
R75PD1330Z340J
Description
CAP FILM 3300PF 5% 630VDC RADIAL
Stock
427
In Stock :
427
Size / Dimension :
0.394Lx0.157W 10.00mmx4.00mm
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated DC :
630V
Ratings :
AEC-Q200
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Capacitance :
3300pF
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.358 9.10mm
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Through Hole
Voltage - Rated AC :
250V
Termination :
PC Pins
Factory Lead Time :
20 Weeks
Datasheets
R75PD1330Z340J
KEMET R75PD1330Z340J
R75 3300pF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 630V-DC 250V-AC Polypropylene (PP), Metallized
R75PD1330Z340J Overview
There is 0.295 7.50mm lead spacing on this electrical device.-55°C~105°C is the maximum temperature at which the device can operate.