R5F562N7BDBG#00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
R5F562N7BDBG#00
Manufacturer
Intersil (Renesas Electronics Corporation)
Package / Case
176-LFBGA
Datasheet
Download
Description
IC MCU 32BIT 384KB FLSH 176LFBGA
Manufacturer :
Product Category :
Microcontrollers
Connectivity :
CANbus, EBI/EMI, I²C, SCI, SPI, USB
Core Processor :
RX
RAM Size :
64K x 8
Package :
Tray
Core Size :
32-Bit Single-Core
Oscillator Type :
Internal
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2.7V ~ 3.6V
Mounting Type :
Surface Mount
Program Memory Type :
Flash
Product Status :
Not For New Designs
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Base Product Number :
R5F562
Peripherals :
DMA, LVD, POR, PWM, WDT
Speed :
100MHz