R585823500
Mfr.Part #
R585823500
Description
SPDT TERMINATED RAMSES SMA2.9 40
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Product Category :
Coaxial Switches
Packaging :
Radiall
RoHS :
Non-Compliant
Insertion Loss :
0.8dB (max)
Frequency Range :
0Hz ~ 40GHz
Isolation :
50dB (min)
Impedance :
50Ohm
Lamp Type :
Test Frequency :
40GHz
Voltage - Supply :
24V ~ 30V
Datasheets
R585823500
Radiall USA, Inc. R585823500
General Purpose RF Type SPDT -40°C ~ 85°C 0Hz ~ 40GHz Isolation:50dB (min) Insertion Loss:0.8dB (max) - 50Ohm IIP3:- 24V ~ 30V
R585823500 Overview
For optimal performance, this RF Switch uses the Bulk package.As long as its operating temperature is -40°C ~ 85°C, RF Switch should perform well.Listed under the subcategory of Switches is this RF light switch.The RF switching belongs to the SPnT family of electronic RF switching.RF type is General Purpose from the RF switch ic.RF Switch can supply voltages up to 24V ~ 30V.