R585483000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
R585483000
Manufacturer
Radiall USA, Inc.
Package / Case
Module
Datasheet
Download
Description
DP3T RAMSES SMA 18GHZ NORMALLY O
Manufacturer :
Radiall USA, Inc.
Product Category :
RF Switches
Illumination Color :
Product Status :
Active
Package / Case :
Module
Package :
Bulk
Insertion Loss :
0.5dB (max)
Product Type :
Coaxial Switches
Series :
DP3T
RF Type :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Brand :
Radiall
Topology :
Frequency Range :
0Hz ~ 18GHz
Lamp Type :
Subcategory :
Switches
Circuit :
DP3T
Radiall
Impedance :
50Ohm
Features :
Test Frequency :
18GHz
Packaging :
Bulk
Product Category :
Coaxial Switches
IIP3 :
Supplier Device Package :
P1dB :
Isolation :
60dB (min)
Voltage - Supply :
24V ~ 30V
Datasheets
R585483000
Radiall USA, Inc. R585483000
General Purpose RF Type DP3T -40°C ~ 85°C 0Hz ~ 18GHz Isolation:60dB (min) Insertion Loss:0.5dB (max) - 50Ohm IIP3:- 24V ~ 30V
R585483000 Overview
The RF Switches utilize the Bulk package for optimized performance.When operating, RF Switch's operating temperature should be kept at -40°C ~ 85°C.This RF light switch is included in the Switches subcategory.This RF switching, belonging to the DP3T family.This is the type of RF signal from the RF switch ic that is General Purpose.The RF Switch can supply 24V ~ 30V voltage.