R585343300
Mfr.Part #
R585343300
Description
SPDT TERMINATED RAMSES SMA 3GHZ
Switches
Packaging :
Insertion Loss :
0.2dB (max)
Isolation :
80dB (Min)
Voltage - Supply :
24V ~ 30V
Features :
Impedance :
50Ohm
Illumination Color :
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Frequency Range :
0Hz ~ 3GHz
Test Frequency :
3GHz
Datasheets
R585343300
Radiall USA, Inc. R585343300
General Purpose RF Type SPDT -40°C ~ 85°C 0Hz ~ 3GHz Isolation:80dB (min) Insertion Loss:0.2dB (max) - 50Ohm IIP3:- 24V ~ 30V
R585343300 Overview
A Bulk package is used in this RF Switch to optimize performance.Keeping RF Switch's operating temperature at -40°C ~ 85°C is essential when operating.A RF light switch such as this falls under the Switches category and belongs to this category.Known as a RF switching, this electronic RF switching is part of the SPnT family.A RF type of General Purpose is provided by the RF switch ic.24V ~ 30V voltage is available from the RF Switch.