R585333240
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
R585333240
Manufacturer
Radiall USA, Inc.
Package / Case
Module
Datasheet
Download
Description
SPDT TERMINATED RAMSES SMA 3GHZ
Manufacturer :
Radiall USA, Inc.
Product Category :
RF Switches
IIP3 :
Impedance :
50Ohm
Product Status :
Active
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Illumination Color :
Coil Voltage :
28 VDC
Radiall
Features :
Lamp Type :
P1dB :
Circuit :
SPDT
Termination Style :
Solder Pin
Package :
Bulk
Contact Form :
SPDT
Brand :
Radiall
RF Type :
GENERAL PURPOSE
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
VSWR :
1.2:1
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Supplier Device Package :
Series :
SPnT
Insertion Loss :
0.2dB (max)
Product Category :
Coaxial Switches
Isolation :
80dB (Min)
Test Frequency :
3GHz
Product Type :
Coaxial Switches
Subcategory :
Switches
Number of Positions :
2 Position
Frequency :
3 GHz
Topology :
Frequency Range :
0Hz ~ 3GHz
Voltage - Supply :
24V ~ 30V
Package / Case :
Module
Datasheets
R585333240
Radiall USA, Inc. R585333240
General Purpose RF Type SPDT -40°C ~ 85°C 0Hz ~ 3GHz Isolation:80dB (min) Insertion Loss:0.2dB (max) - 50Ohm IIP3:- 24V ~ 30V
R585333240 Overview
-40°C ~ 85°C should be the operating temperature when RF Switch is operating.The RF light switch is included in the Switches subcategory of RF light switchs.Known as a RF switching, this RF switching belongs to the SPnT family.The RF switch ic type is General Purpose.It is possible for the RF Switch to supply voltages of 24V ~ 30V.