R577933000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
R577933000
Manufacturer
Radiall USA, Inc.
Package / Case
Module
Datasheet
Download
Description
DPDT RAMSES DIN 2.5GHZ LATCHING
Manufacturer :
Radiall USA, Inc.
Product Category :
RF Switches
Features :
Product Status :
Active
Topology :
Voltage - Supply :
24V ~ 30V
Package :
Bulk
Radiall
RF Type :
GENERAL PURPOSE
Packaging :
Bulk
Impedance :
75Ohm
Operating Temperature :
-25°C ~ 70°C
Brand :
Radiall
Insertion Loss :
0.3dB (Max)
Supplier Device Package :
Product Category :
Coaxial Switches
Series :
DPDT
Frequency Range :
0Hz ~ 2.5GHz
Lamp Type :
Subcategory :
Switches
P1dB :
Circuit :
DPDT
Test Frequency :
2.5GHz
Illumination Color :
Package / Case :
Module
Isolation :
70dB (min)
IIP3 :
Product Type :
Coaxial Switches
Datasheets
R577933000
General Purpose RF Type DPDT -25°C ~ 70°C 0Hz ~ 2.5GHz Isolation:70dB (min) Insertion Loss:0.3dB (max) - 75Ohm IIP3:- 24V ~ 30V
R577933000 Overview
This RF Switch utilizes the Bulk package for optimized performance.When operating, RF Switch's operating temperature should be kept at -25°C ~ 70°C.This RF light switch is included in the Switches subcategory.This RF switching, belonging to the DPDT family.General Purpose RF Type from the RF switch ic.The RF Switch can supply 24V ~ 30V voltage.