R577312000
Mfr.Part #
R577312000
Package / Case
Module
Description
DPDT RAMSES SMA 3GHZ FAILSAFE 12
Stock
1
In Stock :
1
Topology :
Number of Positions :
4 Position
Contact Form :
DPDT
RF Type :
GENERAL PURPOSE
Coil Voltage :
12 VDC
Series :
RAMSES
Product Status :
Active
Illumination Color :
Features :
Lamp Type :
Impedance :
50Ohm
RoHS :
Details
VSWR :
1.2:1
Product Type :
Coaxial Switches
P1dB :
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Voltage - Supply :
10.2V ~ 13V
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Brand :
Radiall
Subcategory :
Switches
Test Frequency :
3GHz
Insertion Loss :
0.2dB
Package / Case :
Module
Frequency :
3 GHz
Frequency Range :
0Hz ~ 3GHz
Termination Style :
Solder Pin
Isolation :
80dB
Product Category :
Coaxial Switches
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
IIP3 :
Radiall
Datasheets
R577312000
Radiall USA, Inc. R577312000
General Purpose RF Type - -40°C ~ 85°C 0Hz ~ 3GHz Isolation:80dB Insertion Loss:0.2dB - 50Ohm IIP3:- 10.2V ~ 13V
R577312000 Overview
When operating, RF Switch's operating temperature should be kept at -40°C ~ 85°C.This RF light switch is included in the Switches subcategory.This RF switching, belonging to the RAMSES family.General Purpose RF Type from the RF switch ic.The RF Switch can supply 10.2V ~ 13V voltage.