R577133000
Mfr.Part #
R577133000
Description
DPDT RAMSES N 12.4GHZ LATCHING 2
Frequency Range :
0Hz ~ 12.4GHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Impedance :
50Ohm
Illumination Color :
Test Frequency :
12.4GHz
Voltage - Supply :
24V ~ 30V
Datasheets
R577133000
Radiall USA, Inc. R577133000
General Purpose RF Type DPDT -40°C ~ 85°C 0Hz ~ 12.4GHz Isolation:60dB (min) Insertion Loss:0.5dB (max) - 50Ohm IIP3:- 24V ~ 30V
R577133000 Overview
For optimal performance, this RF Switch makes use of the Bulk package.The operating temperature should be kept at -40°C ~ 85°C when the RF Switch is in operation.There is a subcategory called Switches that includes this RF light switch.As a member of the DPDT family of RF switchings, this part is prominent in many specifications.General Purpose RF Type from the RF switch ic.24V ~ 30V voltage can be supplied by the RF Switch.