R577063002
Mfr.Part #
R577063002
Description
DPDT RAMSES N 3GHZ LATCHING SELF
RF Switches
Product Type :
Coaxial Switches
Supplier Device Package :
Test Frequency :
3GHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Impedance :
50Ohm
Frequency Range :
0Hz ~ 3GHz
Voltage - Supply :
24V ~ 30V
Lamp Type :
Brand :
Radiall
Packaging :
DPDT
Illumination Color :
Radiall
Product Category :
Coaxial Switches
Subcategory :
Switches
Datasheets
R577063002
Radiall USA, Inc. R577063002
General Purpose RF Type DPDT -40°C ~ 85°C 0Hz ~ 3GHz Isolation:75dB (min) Insertion Loss:0.25dB (max) - 50Ohm IIP3:- 24V ~ 30V
R577063002 Overview
For optimal performance, this RF Switch makes use of the Bulk package.The operating temperature should be kept at -40°C ~ 85°C when the RF Switch is in operation.There is a subcategory called Switches that includes this RF light switch.As a member of the DPDT family of RF switchings, this part is prominent in many specifications.General Purpose RF Type from the RF switch ic.24V ~ 30V voltage can be supplied by the RF Switch.