R577043002
Mfr.Part #
R577043002
Description
DPDT RAMSES N 3GHZ LATCHING INDI
Test Frequency :
3GHz
Frequency Range :
0Hz ~ 3GHz
IIP3 :
Voltage - Supply :
24V ~ 30V
Impedance :
50Ohm
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Datasheets
R577043002
Radiall USA, Inc. R577043002
General Purpose RF Type DPDT -40°C ~ 85°C 0Hz ~ 3GHz Isolation:75dB (min) Insertion Loss:0.25dB (max) - 50Ohm IIP3:- 24V ~ 30V
R577043002 Overview
As long as its operating temperature is -40°C ~ 85°C, RF Switch should perform well.The RF switching belongs to the DPDT family of electronic RF switching.RF type is General Purpose from the RF switch ic.RF Switch can supply voltages up to 24V ~ 30V.