R577023002
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
R577023002
Manufacturer
Radiall USA, Inc.
Package / Case
Module
Datasheet
Download
Description
DPDT RAMSES N 3GHZ FAILSAFE INDI
Manufacturer :
Radiall USA, Inc.
Product Category :
RF Switches
RF Type :
GENERAL PURPOSE
Circuit :
DPDT
Isolation :
75dB (min)
Radiall
Insertion Loss :
0.25dB (Max)
Brand :
Radiall
Packaging :
Bulk
Product Status :
Active
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
Module
Lamp Type :
IIP3 :
P1dB :
Frequency Range :
0Hz ~ 3GHz
Package :
Bulk
Series :
DPDT
Product Type :
Coaxial Switches
Topology :
Test Frequency :
3GHz
Supplier Device Package :
Features :
Illumination Color :
Subcategory :
Switches
Voltage - Supply :
24V ~ 30V
Impedance :
50Ohm
Product Category :
Coaxial Switches
Datasheets
R577023002
Radiall USA, Inc. R577023002
General Purpose RF Type DPDT -40°C ~ 85°C 0Hz ~ 3GHz Isolation:75dB (min) Insertion Loss:0.25dB (max) - 50Ohm IIP3:- 24V ~ 30V
R577023002 Overview
A Bulk package is used in this RF Switch to optimize performance.Keeping RF Switch's operating temperature at -40°C ~ 85°C is essential when operating.A RF light switch such as this falls under the Switches category and belongs to this category.Known as a RF switching, this electronic RF switching is part of the DPDT family.A RF type of General Purpose is provided by the RF switch ic.24V ~ 30V voltage is available from the RF Switch.