R46KI3100JNM1M
Mfr.Part #
R46KI3100JNM1M
Description
CAP FILM 0.1UF 20% 560VDC RADIAL
Tolerance :
20%
Width :
11mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Voltage - Rated AC :
275V
Termination :
Radial
Lead Diameter :
600 µm
Length :
18mm
Capacitance :
100nF
Max Operating Temperature :
110°C
Height :
5mm
Lead Pitch :
15mm
Voltage - Rated DC :
560V
Min Operating Temperature :
-40°C
Dielectric :
PP
Datasheets
R46KI3100JNM1M
KEMET R46KI3100JNM1M
100nF Film Capacitor 20% Radial 560V-DC 275V-AC