R125305000
Mfr.Part #
R125305000
Manufacturer
Radiall USA, Inc.
Description
SMA / STRAIGHT BULKHEAD JACK SOL
Manufacturer :
Radiall USA, Inc.
Product Category :
Coaxial Connector (RF) Assemblies
IP Rating :
Packaging :
Bulk
Mounting Feature :
Bulkhead - Front Side Nut
Product Category :
RF Connectors / Coaxial Connectors
Center Contact Material :
BERYLLIUM COPPER
Termination Style :
Solder
Housing Color :
Gold
Mounting Type :
Panel Mount
Voltage Rating :
500 V
Body Material :
Stainless Steel
Fastening Type :
Threaded
Operating Temperature :
-65°C ~ 105°C
Dielectric Material :
Polytetrafluoroethylene (PTFE)
Base Product Number :
R12530
Product Status :
Active
Ingress Protection :
Brand :
Radiall
Connector Type :
Jack, Female Socket
Orientation :
Straight
Subcategory :
RF Interconnects
Product Type :
Radiall
Shield Termination :
Solder
Contact Plating :
Gold
Package :
Bulk
Mating Cycles :
500
Cable Group :
RG-402 (.141" Semi Rigid)
Gender :
Jack (Socket)
Mounting Style :
Bulkhead
Insertion Loss :
Contact Termination :
Impedance :
50Ohm
Center Contact Plating :
Series :
Body Finish :
Cable Type :
RG-402, KS 2
Number of Ports :
1
RoHS :
Details
RF Series :
SMA
Features :
Connector Style :
SMA
Product :
Connectors
Frequency - Max :
18 GHz
Includes :
Polarity :
Standard
Body Style :
Bulkhead
Datasheets
R125305000
Radiall USA, Inc. R125305000
Jack, Female Socket Threaded 50Ohm Bulk SMA Solder 1 Port Polytetrafluoroethylene (PTFE) -65°C ~ 105°C