R125073001W
Mfr.Part #
R125073001W
Manufacturer
Radiall USA, Inc.
Description
SMA / STRAIGHT PLUG CRIMP TYPE C
Manufacturer :
Radiall USA, Inc.
Product Category :
Coaxial Connector (RF) Assemblies
Body Finish :
Radiall
Center Contact Plating :
Gold
Series :
Packaging :
Bulk
Connector Style :
SMA
Body Material :
Stainless Steel
Gender :
Plug (Pin)
Center Contact Material :
Brass
Housing Color :
Silver
Frequency - Max :
12.4 GHz
Product Category :
RF Connectors / Coaxial Connectors
Includes :
Mating Cycles :
500
Product Type :
Contact Termination :
Crimp or Solder
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Fastening Type :
Threaded
Operating Temperature :
-65°C ~ 165°C
Base Product Number :
R12507
Dielectric Material :
Polytetrafluoroethylene (PTFE)
Subcategory :
RF Interconnects
Number of Ports :
1
Features :
RF Series :
SMA
Brand :
Radiall
Insertion Loss :
Shield Termination :
Clamp
Mounting Feature :
Product Status :
Active
Voltage Rating :
250 V
Connector Type :
Plug, Male Pin
Cable Group :
RG-188, 316
Ingress Protection :
Impedance :
50Ohm
Datasheets
R125073001W
Plug, Male Pin Threaded 50Ohm Bulk SMA Crimp or Solder 1 Port Polytetrafluoroethylene (PTFE) -65°C ~ 165°C