QVS107CG4R7BCHT
Mfr.Part #
QVS107CG4R7BCHT
Description
CAP CER 4.7PF 250V C0G/NP0 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Capacitance :
4.7pF
Voltage - Rated DC :
250V
Tolerance :
±0.1pF
V
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Datasheets
QVS107CG4R7BCHT
TAIYO YUDEN QVS107CG4R7BCHT
V 4.7pF Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)