QVS107CG3R3BCHT
Mfr.Part #
QVS107CG3R3BCHT
Description
CAP CER 3.3PF 250V C0G/NP0 0603
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated DC :
250V
Tolerance :
±0.1pF
Capacitance :
3.3pF
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Datasheets
QVS107CG3R3BCHT
TAIYO YUDEN QVS107CG3R3BCHT
V 3.3pF Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)