QS83XXW12
Mfr.Part #
QS83XXW12
Description
INDICATOR 8MM FIXED WHT 12V WIRE
Stock
99
In Stock :
99
Forward Voltage :
3.3V
Forward Current :
20mA
Termination Style :
Wire Leads - 7.87 (200.00mm)
Panel Cutout Dimensions :
0.315 (8.00mm)
Min Operating Temperature :
-30°C
Ratings :
DC
Lens Size :
10.00mm Dia
Luminous Intensity :
1.2 cd
Termination :
Wire Leads
Voltage - Rated :
12V
Current Rating :
20mA
Max Operating Temperature :
85°C
Length :
28mm