QRW025A0M41-H
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
QRW025A0M41-H
Manufacturer
ABB Embedded Power
Package / Case
10-DIP Module, 1/4 Brick
Datasheet
Download
Description
DC DC CONVERTER 1.5V 38W
Manufacturer :
ABB Embedded Power
Product Category :
Series :
QRW025
Voltage - Isolation :
1.5kV
Efficiency :
87%
Size / Dimension :
2.29Lx1.46W x 0.37 H 58.2mmx37.1mmx9.4mm
Type :
Isolated Module
Current - Output (Max) :
25A
Package / Case :
10-DIP Module, 1/4 Brick
Packaging :
Tray
Number of Outputs :
1
Mounting Type :
Through Hole
Voltage - Input (Min) :
36V
Operating Temperature :
-40°C~85°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Applications :
ITE (Commercial)
Control Features :
Enable, Active Low
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power (Watts) :
38W
Feature :
Remote On/Off, OCP, OTP, OVP
Voltage - Output 1 :
1.5V
Voltage - Input (Max) :
75V