QRM85BXXR24E
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
QRM85BXXR24E
Manufacturer
APEM Inc.
Description
LED PMI REAR MOUNT RED
Stock
59
In Stock :
59
Manufacturer :
APEM Inc.
Product Category :
Termination :
Wire Leads
Ratings :
DC
Length :
15.3mm
Factory Lead Time :
9 Weeks
Lens Style :
Round with Flat Top
Packing Method :
Bulk
Number of Functions :
1
Panel Cutout Dimensions :
0.32 (8.13mm)
Number of Terminations :
2
Viewing Angle :
60°
Mount :
Panel
Operating Temperature (Min) :
-40°C
Lens Size :
5mm T-1 3/4
HTS Code :
Series :
QRM
Voltage - Rated :
24V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Millicandela Rating :
10mcd
Current Rating :
20mA
Configuration :
Single
Type :
LED
Operating Temperature (Max) :
85°C
Lens Transparency :
Diffused
Lamp Color :
Red
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination Style :
Wire Leads - 7.87 (200.00mm)