QMQF326T33-2.0A-96.000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
QMQF326T33-2.0A-96.000
Manufacturer
Mercury United Electronics
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC TCXO 96.0000MHZ CMOS
Stock
130
In Stock :
130
Manufacturer :
Mercury United Electronics
Product Category :
Oscillators
Function :
Mounting Type :
Surface Mount
Current - Supply (Max) :
29mA (Typ)
Absolute Pull Range (APR) :
Frequency Stability :
±2PPM
Current - Supply (Disable) (Max) :
Type :
TCXO
Voltage - Supply :
3.3V
Size / Dimension :
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status :
Active
Base Resonator :
Crystal
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth :
Frequency :
96 MHz
Output :
CMOS
Height - Seated (Max) :
0.067 (1.70mm)