QMK325B7224MN-T
Mfr.Part #
QMK325B7224MN-T
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Description
CAP CER 0.22UF 250V X7R 1210
Surface Mount, MLCC
Rated (DC) Voltage (URdc) :
250V
Capacitance :
0.22µF
HTS Code :
Temperature Characteristics Code :
X7R
Temperature Coefficient :
X7R
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.083 2.10mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated :
250V
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Datasheets
QMK325B7224MN-T
TAIYO YUDEN QMK325B7224MN-T
M 0.22μF 250V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C 2 Terminations High Voltage Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)