QMK212SD331KD-T
Mfr.Part #
QMK212SD331KD-T
Description
CAP CER 330PF 250V 0805
yes
Packing Method :
Tape, Paper
Surface Mount :
Voltage - Rated :
250V
Rated (DC) Voltage (URdc) :
250V
Thickness (Max) :
0.037 0.95mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±10%
Applications :
SMPS Filtering
Capacitance :
330pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
QMK212SD331KD-T
TAIYO YUDEN QMK212SD331KD-T
M 330pF 250V Ceramic Capacitor ±10% 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)