QMK212BJ102MD-T
Mfr.Part #
QMK212BJ102MD-T
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
CAP CER 1000PF 250V X5R 0805
Applications :
GENERAL PURPOSE
Thickness (Max) :
0.037 0.95mm
Mount :
1 (Unlimited)
Voltage :
250V
Depth :
1.25mm
EAR99
Halogen Free :
Halogen Free
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Tape and Reel (TR)
Lead Free :
Lead Free
Temperature Characteristics Code :
X5R
Published :
Capacitance :
1000pF
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Thickness :
939.8μm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±20%
HTS Code :
Packing Method :
Tape, Paper
Temperature Coefficient :
X5R
Height :
850μm
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Factory Lead Time :
17 Weeks
Voltage - Rated DC :
250V
Datasheets
QMK212BJ102MD-T
Introducing Ceramic Capacitors TAIYO YUDEN QMK212BJ102MD-T from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Surface Mount, MLCC, Voltage:250V, Number of Terminations:2, Operating Temperature:-55°C~85°C, Package / Case:0805 (2012 Metric), QMK212BJ102MD-T pinout, QMK212BJ102MD-T datasheet PDF, QMK212BJ102MD-T amp .Beyond Ceramic Capacitors TAIYO YUDEN QMK212BJ102MD-T ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
TAIYO YUDEN QMK212BJ102MD-T
M 1000pF Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~85°C 2 Terminations High Voltage Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)