QMK212B7682MGHT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
QMK212B7682MGHT
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 6800PF 250V X7R 0805
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Ceramic Capacitors
Surface Mount :
yes
Capacitance :
6800pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
250V
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Factory Lead Time :
17 Weeks
Series :
M
Ratings :
AEC-Q200
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Terminations :
2
Applications :
Automotive, SMPS Filtering
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±20%
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Temperature Coefficient :
X7R
Temperature Characteristics Code :
X7R
Multilayer :
yes
Feature :
High Voltage
ECCN Code :
EAR99
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Rated (DC) Voltage (URdc) :
250V
Thickness (Max) :
0.053 1.35mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Pbfree Code :
Datasheets
QMK212B7682MGHT
TAIYO YUDEN QMK212B7682MGHT
M 6800pF 250V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C 2 Terminations High Voltage Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)