QMK212B7332KDHT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
QMK212B7332KDHT
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 3300PF 250V X7R 0805
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Ceramic Capacitors
Weight :
5.499807mg
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Case Code (Imperial) :
Thickness :
939.8μm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Feature :
High Voltage
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Applications :
Automotive
Halogen Free :
Halogen Free
Number of Terminations :
2
Voltage - Rated DC :
250V
Factory Lead Time :
17 Weeks
Tolerance :
±10%
Published :
Pbfree Code :
yes
Ratings :
AEC-Q200
Termination :
SMD/SMT
ECCN Code :
EAR99
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.037 0.95mm
Case Code (Metric) :
Height :
850μm
Mount :
Surface Mount
Temperature Characteristics Code :
X7R
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
3300pF
Series :
M
Multilayer :
yes
Temperature Coefficient :
X7R
Packing Method :
Tape, Paper
Datasheets
QMK212B7332KDHT
TAIYO YUDEN QMK212B7332KDHT
M 3300pF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C 2 Terminations High Voltage Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)